Haber

CHP listesinden meclise giren 39 milletvekili hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk açıklama: Kılıçdaroğlu altın tepside verdi

14 Mayıs’ta yapılan 28. dönem genel seçimlerinin ardından Meclis’teki dağılım yeniden belirlendi. Buna göre AK Parti yüzde 35,61 oy alırken, CHP yüzde 25,33 oy aldı.

39 AVUKAT

CHP bu oyla Meclis’te 169 milletvekili ile temsil edilecek. DEVA, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi CHP listelerinden seçime girdiği için bu 169 kişi arasında milletvekilleri de bulunuyor. CHP saflarından DEVA 15, Gelecek ve Saadet Partisi 10’ar, Demokrat Parti 3 ve TDP 1 olmak üzere toplam 39 milletvekili.

“ALTIN ​​TEPSİDE SUNULAN”

Bu konu hem muhalefetten hem de iktidardan eleştiri alırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez konu hakkında konuştu. Erdoğan, “40 milletvekilini altın tepside verdi. Kılıçdaroğlu SSK’yı yıktı, şimdi de CHP’yi batırıyor. 28 Mayıs’ta CHP’li Kılıçdaroğlu’na ‘Yeter’ diyecek. Önce Halk olarak konuşacağız. İttifak sonra uzlaşı ararız 28 Mayıs Muhalefet liderleri siyasetten silinecek İkinci turda sandıklara saldıracağız Manşetlerle, çatışarak bu günlere geldik. Rahmetli Erbakan Hoca Birileri rahatsız oldu diye biz plan ve projelerimizi aksatamayız projelere sahip çıkacaktır Teröristler yaptıkları pazarlıklara karşı eylemsizlik kararı almıştır Anket yapmaya gerek yok milletim yapacaktır Pazar günkü en gerçekçi anket.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu